Hírek
2018. Április 22. 12:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
147 bűncselekmény elkövetéséért felelhet

A kalocsai rendőrök csalással és személyes adattal visszaéléssel is gyanúsítják azt a pécsi férfit, aki ellen vádemelést is javasolnak.
A Kalocsai Rendőrkapitányság 2016. április 20-án nyomozást rendelt el ismeretlen tettes ellen, aki a gyanú szerint weboldalakon különböző műszaki termékeket hirdetett, ám a sértettek a megrendelt árut a vételár átutalása után soha nem kapták meg.
A rendőrök egy 20 éves ordasi nő feljelentése alapján kezdték meg a nyomozást, mely során kiderült, hogy az elkövető három webáruházat is létrehozott fiktív adatokkal, ahol mobiltelefont, televíziót, tabletet, laptopot hirdetett eladásra.
A közel két évig tartó nyomozás alatt a rendőrök összesen 146 sértettet kutattak fel, és őket tanúként hallgatták ki. A vallomásokból kiderült, hogy az ismeretlen tettes 9000 és 127 000 forint közötti összegeket csalt ki áldozataitól úgy, hogy a pénzt bankszámlájára utaltatta, majd elérhetetlenné vált. A tanúvallomások és az egyéb, időközben beszerzett bizonyítékok alapján a nyomozók beazonosították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható pécsi lakost. A férfi a gyanúsítás szerint 110 csalás vétségét és 36 csalás bűntettét követte el attól függően, hogy a sértettek milyen összeget utaltak át részére.
A rendőrök azt is megállapították, hogy a jelenleg már 22 éves gyanúsított egy működő, a cégbíróságon is bejegyzett vállalkozás ügyvezetőjének adatait használta fel a bűncselekmények elkövetése és a sértettek tévedésbe ejtése során, így személyes adattal visszaélés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt is felelősségre vonhatják.
A kalocsai rendőrök az ügyet – amely több ezer oldalnyi iratot tartalmaz – a napokban lezárták, és azt vádemelési javaslattal küldték meg a helyi ügyészségre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.