Hírek
2024. Január 16. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
15,7 százalékkal csökkent az üzemanyagfogyasztás tavaly

Tavaly 11,1 százalékkal kevesebb motorbenzin és 18,4 százalékkal kevesebb gázolaj fogyott Magyarországon, mint 2022-ben, az üzemanyagfogyasztás átlagosan 15,7 százalékkal csökkent
- tette közzé honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) hétfőn.
A teljes fogyasztás 3916 millió liter volt tavaly; 1537 millió liter motorbenzint és 2379 millió liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe a MÁSZ-tagvállalatok összesített adatai alapján.
Az üzemanyagokon belül a prémium motorbenzinből 245,5 millió liter fogyott 2023-ban, 35,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A 95-ös motorbenzinből 1291,5 millió litert tankoltak az autósok, 16,5 százalékkal kevesebbet, mint 2022-ben.
A prémium dízel fogyasztása 175,2 millió liter volt tavaly, ami 1,8 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A nem prémium gázolaj eladása 2203,8 millió liter volt, ez 19,6 százalékos visszaesés a 2022-es adatokhoz képest.
Az ásványolaj szövetség tájékoztatása szerint benzinből a teljes hazai értékesített mennyiség átlagosan mintegy 75 százalékát adják el a tagvállalatai, a gázolajnál a MÁSZ-tagvállalatok kiskereskedelmi forgalma a teljes hazai értékesítés mintegy 60 százaléka. A MÁSZ-tagvállalatok 2023 végén 1051 töltőállomást üzemeltettek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton