Hírek
2011. December 07. 07:46, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
5 millió forintos plusz kiadást jelent a forint cseréje januártól
'Magyarország' felirattal bocsátják ki az új pénzérméket januártól. A fokozatos cserére azért van szükség, mert megváltozik az ország hivatalos elnevezése Magyar Köztársaságról, Magyarországra.
Ferenczi Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank készpénz logisztikai igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, a műszaki átállás 5 millió forintos plusz kiadást jelent, ami eltörpül az érme és bankjegygyártás összköltsége mellett. Ezzel együtt a régi pénzérmék is forgalomban maradnak.A kibocsátás az 5, a 10, a 20, az 50, a 100 és a 200 forintos címletű érméket érinti.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
