Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2022. Október 28. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

A Balatoni Bringakör több mint fele már megújult

A Balatoni Bringakör több mint fele már megújult

A 205 kilométer hosszú Balatoni Bringakör több mint fele már megújult, ősztől 114 kilométeren korszerűbb úton lehet kerékpározni a Balaton körül - ismerteti a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF).

A Balatoni Bringakör komplex fejlesztése 2019 áprilisában kezdődött a NIF beruházásában.

A NIF hangsúlyozza: az elmúlt években jelentősen megnövekedett a kerékpározást, mint aktív turisztikai formát választók száma, ezért kiemelt jelentőségűek a kerékpáros fejlesztések.

A közleményben ismertetik: befejeződtek a Balaton déli partjának középső és keleti részét érintő munkálatok. A Zamárdi-Balatonlelle közötti, 28,9 kilométer hosszú szakaszt a STRABAG Általános Építő Kft., a Colas Út Zrt. és a Reaszfalt Kft. kivitelezte nettó 956 millió forintért.

A Siófok-Balatonakarattya közötti, 28,9 kilométeres szakaszon a kivitelezési munkákat a STRABAG Általános Építő Kft. és a Swietelsky Magyarország Kft. végezte nettó 825 millió forintért.

Az északi parton a Tihany-Alsóörs-Balatonkenese közötti, 29,6 kilométeres szakasz fejlesztését a STRABAG Általános Építő Kft., a Hazai Építőgép Társulás Zrt. és az ALPOK TERRA Kft. végezte nettó 1,6 milliárd forint értékben.

Legutóbb, ősszel a Balatonakarattya-Balatonfűzfő közötti szakaszt adták át.

A Balatoni Bringakör komplex fejlesztése 14 balatoni települést érintett. A beruházások összértéke meghaladta a bruttó 5 milliárd forintot, ennek mintegy felét az unió finanszírozta -ismertetik a közleményben.

Fotó: Wikipedia

Címkék: balaton, bringakör

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába