Hírek
2012. Augusztus 01. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A buszjegy árának emelésével hoznák helyzetbe a vasutat
Megszűnnek az öt kilométeres jegyek a helyközi buszokon, a vasúton a távolsággal arányosan nő a pótjegy ára. Ezenfelül szeptembertől a buszjegyek minden viszonylatban drágábbak lesznek, mint a pótdíjjal növelt vonatjegyek. A módosítás célja, hogy az utasokat a kötött pályás közlekedés felé tereljék, és megszűnjön a vasút versenyhátránya — adta hírül a szaktárca.
Szarvas Péter, a Körös Volán Zrt. vezérigazgatója a változásokról szólva azt mondta a Békés Megyei Hírlapnak, komoly átrendeződés nem várható, nem valószínű, hogy az autóbuszos utazást választók tömegesen térnének át a vasúti közlekedésre. Hozzátette, a volánbuszok az ország 3200 településének mindegyikére eljutnak, míg a honi vasúti hálózat körülbelül 1100 településre van bekötve. Emellett emlékeztetett arra, hogy a helyközi buszközlekedésben csak az öt kilométeres menetjegyeket szüntetik meg, az ötkilométeres bérletek továbbra is megmaradnak.
Egy utas azt mondta a lapnak, nem teljesen egyértelmű számára, hogy az említett intézkedésekkel miként próbálják meg az embereket rábírni, hogy többet járjanak vonattal. Nem szabad arról sem megfeledkezni, hogy a legtöbb családban ma már van autó, így ők szinte természetszerűen a kényelmesebb és rugalmasabb gépkocsiközlekedést választják. A vasút a folyamatosan dráguló benzinárak ellenére sem tud konkurálni a közúti közlekedéssel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
