Hírek
2012. Július 30. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A cégek kétharmada tartozik
Kilenc polgárból egy, három vállalkozásból kettő tartozik kisebb-nagyobb összeggel az adóhivatalnak. A közadósság nagysága egy év alatt némileg mérséklődött, amiben nagy szerepe lehet annak, hogy a hatóság hetvenezerrel több végrehajtási intézkedést foganatosított – írja a Magyar Nemzet.
Havonta százhúszezer végrehajtás – akár így is jellemezhető a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elmúlt fél éve. A hatóság a Magyar Nemzet kérdésére összeállított adatsorából az derül ki, hogy a hivatal január eleje és június vége között 710 ezer alkalommal lépett fel az adótartozókkal szemben. Mindez azt is jelenti, hogy az idei esztendő első felében – a tavalyihoz képest – jóval több hatósági pénzbeszedést foganatosítottak: a végrehajtási intézkedések száma csaknem hetvenezerrel növekedett. Az adóhivatal legtöbbször az adótartozók bankszámlájáról próbálta meg leemelni az államot megillető összegeket. Hat hónap alatt 530 ezer inkasszót bocsátottak ki – írja a lap.
Ezen belül a hatóság 125 ezer esetben magánszemélyek és egyéni vállalkozók számláit, bankbetéteit célozta meg – részben már az új végrehajtási rendszerrel. Ez utóbbi eljárásról a NAV-nál közölték: a hivatal gyakran nem ismeri a köztartozást felhalmozó magánszemély számlaszámát, így korábban leveleket küldtek szét a hazai bankoknak azt tudakolva, hogy az érintett vezet-e náluk folyószámlát, helyezett-e el ott pénzt. A postai levelezés szükségszerűen időigényes, az adósság kiegyenlítésére is fordítható összegek viszont gyorsan eltűnhetnek a számlákról. Az adóhivatal ezért – egyelőre csak szűkebb körben – elektronikus szisztémát hozott létre, az új rendszer lehetővé teszi a számlaszámot tudakoló levelek elektronikus elküldését. A módszerrel a NAV akár egy nap alatt is hozzájuthat a szükséges információkhoz és ezzel az államot megillető pénzhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
