Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2020. Március 07. 16:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/berniesanders

A demokrata elit szerint Bernie Sanders programjával nem lehet legyőzni Trumpot

A demokrata elit szerint Bernie Sanders programjával nem lehet legyőzni Trumpot

A demokrata párti elit szerint Bernie Sanders vermonti szenátor programjával nem lehet legyőzni az elnökválasztáson Donald Trump elnököt - mondta Magyarics Tamás Amerika-szakértő szombat reggel az M1 csatornán.

A szakértő kifejtette, Sanders programja olyan nagy mértékben alakítaná át az amerikai gazdaságot, ami hatalmas adóemeléssel járna. Ugyanakkor jelenleg az amerikai gazdaság nincs rossz állapotban, rekordalacsony a munkanélküliség, így az emberek döntő többsége nem vevő Bernie Sanders "forradalmára".

"Emiatt a demokrata elit úgy gondolja, hogy ahhoz, hogy Donald Trumppal szemben eséllyel lépjenek fel, egy mérsékeltebb politikus kell, aki nem azt ígéri, hogy alapjaiban fordítja fel az egész amerikai gazdasági, társadalmi rendet" - fogalmazott Magyarics Tamás, hozzátéve, Joe Biden személyében egy "Obama 2.0" politika térhet vissza, ami nem is csoda, hiszen annak idején Obama alelnöke volt.

Megemlítette, Biden kiterjesztené az egészségügyi ellátórendszert, liberálisabb bevándorláspolitikát folytatna, és ezen szellemben hajtaná végre az igazságügyi reformot is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről