Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2022. Március 05. 14:06, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A gépjárműadóról szóló értesítések érkezésére figyelmeztet a NAV

A gépjárműadóról szóló értesítések érkezésére figyelmeztet a NAV

Február közepe óta érkeznek az autósok elektronikus tárhelyére a gépjárműadóval kapcsolatos értesítések, határozatok a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV);

aki nem nyitja meg időben a dokumentumot, nem tudja meg, mennyit kell fizetnie március 15-ig - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az adóhatóság.

A tájékoztatás szerint határozatot azok kapnak a NAV-tól, akiknek a tavalyihoz képest változott a gépjárműadójuk. Akiknek az adója nem változik, emlékeztető értesítést kapnak.

A gépjárműadó első részletét március 15-ig, a másodikat pedig szeptember 15-ig kell befizetni. Ha valaki elmulasztja a határidőket, késedelmi pótlékra számíthat.

Az adót kerekítés nélkül, forintra pontosan kell megfizetni a 10032000-01079160 számú, NAV belföldi gépjárműadó bevételi számlára. Aki a banki átutalást választja, a közleménybe az adószámát, illetve az adóazonosító jelét írja be, ne a rendszámát - tette hozzá az adóhivatal.

Az elektronikusan kapott dokumentumokat mihamarabb érdemes megnyitni, mert különben 30 nap után automatikusan törlődnek. Ha megnyitás után a tartós tárba helyezik a dokumentumot, később is visszakereshető a pontos összeg - jelezte a NAV.

A tárhelyen az értesítő emailben kapott linkre kattintva, (vagy a https://tarhely.gov.hu/ linket megnyitva) azonosított módon lehet belépni. Ha valaki elfelejtette az elektronikus tárhelyéhez a jelszót, e-mail-címét beírva jelszó-emlékeztetőt kérhet.

Címkék: adó, gépjármű, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak