Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2019. November 21. 17:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A harmadik élő adással folytatódik a Fölszállott a páva

A harmadik élő adással folytatódik a Fölszállott a páva

A harmadik élő adással folytatódik a Fölszállott a páva idei gyerekévada, péntek este újabb tizenkét produkciót láthatnak a nézők.

A Duna Televízióban 19 óra 30 perctől sugárzott műsorban a gyerekek ezúttal is négy kategóriában - énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok; néptáncegyüttesek - mérhetik össze a tudásukat. Az előző évekhez hasonlóan 48 produkció áll a Fölszállott a páva színpadára, karácsony előtt pedig kiderül, kik lesznek a kategóriák legjobbjai és ki lesz 2019-ben a nézők kedvence.

A harmadik élő adásban a táncos szólisták és táncospárok között Hajdu-Németh Balázs és Hajdu-Németh Ilona (Budapest),
Baka Levente (Papkeszi) és Trenka Máté (Tác) mutatkozik be.

A táncegyüttesek közül a szennai Zselic AMI Ördögcérna csoportját, a nyíregyházi Tánctanoda Figurkák csoportját és a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportját láthatják a nézők.

Az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Bartók Miklós Dániel (Szatymaz), a Nyitnikék (Erdély - Székelyudvarhely), valamint Szerdahelyi Luca és Nagy Eszter (Felsőörs és Ráckeve) lép színpadra.

A hangszeres szólisták és zenekarok közül a Bodros tamburazenekar (Vajdaság - Ada), Hajdu-Németh László (Budapest) és a CodoBanda (Erdély - Szamosújvár) adja elő produkcióját.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.

A műsorban egy különleges produkciót, a gödöllői Urban Verbunk Táncszínház előadásában a Pinokkió című mese egy részletét láthatják a nézők.

A MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet