Hírek
2015. Augusztus 17. 07:18, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A héten már nem lesz 30 fok - heti időjárás
Hétfőn néhol még akár 32 Celsius-fokig is melegszik a levegő, a héten záporok és zivatarok kíséretében lehűlés várható. Az augusztus 20.-val kezdődő hosszú hétvégén viszont már kevesebb lesz a csapadék.
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn az Alpokalja térségét kivéve legalább rövid időre jobbára mindenütt kisüthet a nap. Ezzel együtt sokfelé várható ismétlődő esőzés. Lehetnek olyan heves zivatarok, amelyeket viharos széllökések kísérhetnek. Emellett az intenzív záporokból jelentős mennyiségű csapadék hullhat rövid idő alatt - hívták fel a figyelmet. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 18-23, a legmagasabb hőmérséklet a nyugati országrészben általában 20-28, keleten 25-32 fok között valószínű. A meteorológiai szolgálat hétfőre a hőség miatt már csak hat keleti megyére adott ki másodfokú figyelmeztetést. Emellett viszont az egész országra első-, illetve másodfokú figyelmeztetéseket adtak ki a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt.
Kedden és szerdán is többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar. Kedden nagyobb eséllyel a Győr-Békéscsaba vonal 100 kilométeres környezetében jelentős mennyiségű csapadék is hullhat. Szerdán nagyobb eséllyel az ország középső harmadában várhatók intenzívebb esőzések. A leghidegebb órákban kedden 15-20, szerdán 14-19 fok lehet. Napközben mindkét nap 20-27 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Csütörtökön, augusztus 20-án délen, délkeleten többfelé, másutt legfeljebb elszórtan fordulhat elő eső, zápor, többfelé megélénkülhet a szél. A minimumhőmérséklet 13-18, a maximumhőmérséklet 19-25 fok között alakul.
Pénteken változóan felhős idő várható északon több, délen kevesebb napsütéssel, szórványosan záporokkal. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-16, a legmagasabb hőmérséklet 21-26 fok között alakul.
Szombaton és vasárnap változóan felhős lesz az ég, szórványosan lehet eső, zápor. Időnként megélénkülhet a szél. A leghidegebb órákban szombaton 11-16, vasárnap 10-16 fok lehet. A maximumok mindkét nap 22-27 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
