Városlista
2025. január 17, péntek - Antal

Hírek

2023. Augusztus 15. 07:43, kedd | Külföld
Forrás: MTI

A holland légtérbe tartó orosz bombázókat tartóztatott fel a dán légierő

A holland légtérbe tartó orosz bombázókat tartóztatott fel a dán légierő

A holland légtérbe tartó orosz bombázókat tartóztatott fel a dán légierő - közölte a holland királyi légierő hétfőn.

A légierő szóvivője szerint hétfő reggel riadókészültséget hirdettek, amikor két a két orosz repülőgép megközelítette a Benelux-államok légterét. A holland védelmi minisztérium gyorsreagálású riasztást adott ki, ami akkor lehetséges, amikor azonosítatlan repülőgép közeledik a holland légtér felé. A légvédelem két F-16-os vadászgépet küldött fel a levegőbe, a dán légierő azonban időben feltartóztatta és visszafordította a gépeket, így a bevetés szükségtelenné vált.

A szóvivő hozzátette: nem ritka hogy orosz repülőgépek megközelítik, sőt megsértik egy európai ország légterét.

Hollandia a NATO-követelmények részeként Belgiummal megosztva figyeli a Benelux-légtereket, és évente átlagosan néhány alkalommal ad ki gyorsreagálású riasztást. A holland légtér az Északi-tengeren határos Dániával.

Fotó: Illusztráció - Wikipedia

Címkék: légierő, oroszország

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 16. 08:10, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Kölcsönös engedményeket tart szükségesnek a háború megállítása érdekében Donald Trump külügyminiszter-jelöltj

Kölcsönös engedményeket tart szükségesnek az ukrajnai háború megállítása érdekében Donald Trump megválasztott amerikai elnök külügyminiszter-jelöltje, Marco Rubio.

2025. Január 14. 07:23, kedd | Külföld

Ukrán különleges erők: újabb észak-koreai katonákat likvidáltak Kurszk megyében

Az ukrán fegyveres erők különleges műveleti erőinek (SZSZO) katonái visszaverték az észak-koreai csapatok támadását az oroszországi kurszki régióban, és megölték 17 katonájukat - közölte hétfőn az SZSZO sajtószolgálata.

2025. Január 14. 07:21, kedd | Külföld

Orosz védelmi tárca: Kijev dróntámadást kísérelt meg a Török Áramlat ellen

Dróntámadást kísérelt meg Ukrajna a Török Áramlat gázvezeték egyik kompresszorállomása ellen Anapa közelében, hogy megszakítsa az Európába irányuló gázszállítást - közölte a hétfőn az orosz védelmi minisztérium.