Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2011. Szeptember 08. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

A játékgépadó inkább vihet, mint hozhat?

A játékgépadó inkább vihet, mint hozhat?

A Magyar Szerencsejáték Szövetség javaslatokat dolgozott ki azonnali állami adóbevétel növelésre. Szerintük ugyanis a játékadó 50 százalékos emelése a várttal ellentétben bevételcsökkenéssel járhat az állam számára.

A bevételarányos adó bevezetésére, és az online piac szabályozására tettek javaslatot, mert véleményük szerint a tegnap bejelentett 50 százalékos játékadó emelés a pénznyerő ágazatból nem eredményez plusz majd költségvetési bevételeket. Sőt, elbocsátásokkal járhat.

A szövetség szerint a kormány által javasolt többletadót csak oly módon tudnák kigazdálkodni a vállalkozások, hogy csökkentik a gépek számát, ezért összességében az intézkedés inkább adóbevétel kiesést eredményezne szerintük.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: adó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin