Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2012. Október 18. 13:59, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik az összes zsebszerződést megsemmisítené

A Jobbik az összes zsebszerződést megsemmisítené

A Jobbik szerint az új földtörvény-tervezet legalizálná a külföldiek magyar termőföldhöz jutását. Holott az ellenzéki párt szerint ezzel szemben inkább az összes zsebszerződést meg kellene semmisíteni és az illegálisan külföldi kézbe került földeket vissza kell venni - mondta Z. Kárpát Dániel csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus leszögezte: a "zsebszerződések által fémjelzett föld-elbitorlási folyamatot meg kell állítani", mivel mára "jóval több mint egy megyényi terület már külföldi kézben van".
Leszögezte azt is: a Jobbik a kormánnyal ellentétben nem a földek visszavásárlását tervezi, hanem kormányra kerülése esetén minden bérleti szerződést egyedi vizsgálatnak vetne alá és ahol felmerül a törvénysértés, vagy a szabálytalanság gyanúja azt a zéró tolerancia jegyében azonnal megsemmisítenék és a föld pedig köztulajdonba kerülne.
Z. Kárpát Dániel ismertette azt is, hogy ezután ezeket a földeket olyan fiatal gazdák kezelésébe adnák, akik hajlandóak lennének gazdálkodni rajta és így hasznosítani lehetne a területeket.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.