Hírek
2017. Április 13. 07:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A kórházak és a mentők folyamatosan, a patikák ügyeleti rendben működnek húsvétkor
A betegellátás húsvétkor is folyamatos lesz az Állami Egészségügyi Ellátó Központ fenntartásában működtetett intézményekben, kórházakban, és az Országos Mentőszolgálat is teljes készenlétben áll az ünnepek alatt.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet az MTI megkeresésére azt írta, hogy április 14-én (nagypénteken), 16-án (húsvétvasárnap) és 17-én (húsvéthétfőn) az ünnepnapnak megfelelő ügyeleti, illetve készenléti szolgálatot látnak el a gyógyszertárak. Április 15-én, szombaton a szombati munkarendjük szerint tartanak nyitva a patikák, zárás után pedig ügyeleti vagy készenléti szolgálat érhető el.
A gyógyszertárak bejáratánál jól látható helyen és jól olvasható módon jelezni kell a nyitvatartási rendet, az elérhetőséget, valamint a legközelebbi folyamatosan nyitva tartó vagy készenléti, ügyeleti szolgálatot adó patika nevét, címét, telefonszámát. Emellett fel kell tüntetni a legközelebbi felnőtt- és gyermekorvosi ügyelet címét, telefonszámát is - közölte a hatóság.
Az Országos Mentőszolgálat azt közölte, hogy a mentők húsvétkor is teljes készenlétben állnak. A tapasztalatok szerint az ünnepnapokon ugyan nem kell az átlagosnál több esetre számítani, de vannak olyan veszélyek, amelyek a húsvéthoz kapcsolhatók, ezekre külön is fel kell hívni a figyelmet.
A gyermekek szervezetére az alkohol méregként hat, akár életveszélyes állapotot is okozhat, ezért még kis mennyiségben sem szabad szeszes italt inniuk. A húsvéti sütés-főzés is veszélyt jelenthet a gyermek számára, magára ránthatja a forró vízzel, levessel teli edényt, forrázást, égési sérülést szenvedhet - hívták fel a figyelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
