Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2012. Október 23. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A magas gázárak mellett drágul a hagyományos megoldás is

A magas gázárak mellett drágul a hagyományos megoldás is

A gázárak emelkedése miatt egyre népszerűbbek a hagyományos tüzelési módok. Tölgyfából, nyárfából és más fafajtákból elegendő lesz a hazai készlet, akácból ugyanakkor külföldről is be kell majd hozni. Több hajdú-bihari tüzépen Romániából veszik az akácfát, hogy zavartalan legyen az ellátás.

Hetek óta minden dolgozó bevonásával, teljes létszámmal vágják a fát a Nyíreerdő Zrt. erdeiben. A társaság 80 ezer köbmétert értékesít az idei szezonban. Juhász Lajos, a cég műszaki vezérigazgató helyettese elmondta, a kitermelhető tűzifamennyiséget szinte teljes egészében értékesíteni fogják. A 2000-es évek elejétől fokozatosan átalakultak a lakossági fűtési szokások, tette hozzá Juhász Lajos, egyre több család váltott gázról az olcsóbb fára.

A munka ugyan több vele, de jó minőségű fával hatékonyabban és olcsóbban lehet fűteni, mint gázzal, mondta egy megkérdezett vásárló. Simon András, az egyik debreceni tüzép ügyvezetője is a fatüzelés terjedését tapasztalja. Elmondta, két-három évvel ezelőtt kezdtek tűzifát árulni, s azóta megsokszorozódott a forgalmuk. Jelenleg egy mázsa akáctűzifát 2600 forintért adnak, a bükk-tölgy vegyes tűzifa pedig 2000 forint, s mindkettőre van kereslet, ahogy a borsodi barnaszénre is, amelynek 3600 forintba kerül mázsája - adta hírül a közrádió.

Tavaly még 2000 forintért lehetett akácot venni, idén azonban – bár még el sem kezdődött a tél – 600 forinttal drágább belőle egy mázsa. A Nyíreerdő Zrt. műszaki vezérigazgató helyettese az áremelkedést a kereslet növekedésével magyarázta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.