Hírek
2013. Szeptember 07. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: orientpress
A magas vérnyomással küzdők fele nem tud problémájáról

A magas vérnyomás világszerte gyakori probléma, ráadásul a szívproblémák leggyakoribb kiváltó oka, mégis az ebben szenvedők fele nem is tud betegségétől - mutatott rá egy, a Health Day-en megjelent tanulmány. A nemzetközi kutatócsoport szerint ebben nincs különbség az alacsony és a magas jövedelmű országok között.
Bár a magas vérnyomásra számtalan olcsó gyógyszer kapható, sokan mégsem kezeltetik magukat, révén, hogy nem tudnak problémájukról. A kutatás keretében 154 ezer, 35-70 év közötti személy adatait vették górcső alá. A résztvevők, akiknek korábban sem szívproblémája, sem stroke-ja nem volt, 17 különböző országból származtak, az alacsonytól a magas jövedelműekig.
Az eredmények azt mutatták, hogy a magas vérnyomással küzdő emberek mindössze fele van tisztában a problémájával, de ennél csak kevesebb, mintegy 35 százalék az, aki kezelteti is magát gyógyszerrel és rendszeresen jár orvoshoz kontrollra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:13, péntek | Életmód
Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
Kedvezményes éjszakai jegyet vezettek be az idei Sziget fesztiválra, amivel megújult és új helyszíneken rendezendő programok is látogathatóak - közölték a szervezők az MTI-vel csütörtökön.
2025. Július 11. 09:09, péntek | Életmód
Axiom-4 - Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor
Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor kutatóűrhajós - közölte a HUNOR - Magyar űrhajós Program csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód
Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik
A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód
OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez
A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).