Hírek
2025. Április 11. 12:53, péntek | Helyi
A magyar költészet napja

Április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a Magyar Költészet Napját, melynek alkalmából városszerte tartanak ünnepségeket és egyéb programokat Sopronban.
Már több mint hatvan éve ünnepeljük a Magyar Költészet Napját József Attila születésének évfordulóján, április 11-én. Ez a nap a költészet népszerűsítése mellett azt az üzenetet is szeretné továbbítani, hogy ez a művészeti ág az önkifejezés egyik legszebb formája. Így mindenki figyelmét igyekeznek felhívni ennek az ünnepnek a jelentőségére.
A Pedagógusok Soproni Művelődési Háza József Attila szobránál tartotta meg költészet napi megemlékezését, melyen Roskó Mária Apáczai-díjas tanárnő mondta el ünnepi beszédét és Abdai Zsolt önkormányzati képviselő is részt vett.
A Soproni Múzeum hagyományosan minden évben kerítéskiállítással emlékezik meg erről a napról. A kezdeményezés arról szól, hogy verseket helyeznek el a Lenck-villa kerítésén, amiket a járókelők a következő napokban olvasgathatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 17:47, csütörtök | Helyi
Bérletes hangversenysorozat Sopronban
A Filharmónia Magyarország soproni hangversenysorozatára invitál minden zenekedvelőt a 2025/2026-os évadára, melyre Scarbantia bérlet megvásárlására van lehetőség.
2025. Július 02. 11:11, szerda | Helyi
Együttműködési megállapodást írt alá a GYSEV és a MÁV
A soproni társasághoz átkerülő vasútvonalakról írt alá üzemeltetési és együttműködési megállapodást a GYSEV és a MÁV, melynek értelmében a GYSEV több mint 700 km-nyi vasúti pálya üzemeltetését veszi át a MÁV-tól.
2025. Július 01. 15:22, kedd | Helyi
Mire figyeljünk oda ebben a hőségben
A napokban továbbra is óriási hőségre lehet számítani, ilyenkor pedig még inkább fontos, hogy fokozottan figyeljünk oda magunkra és egymásra is.
2025. Június 28. 15:03, szombat | Helyi
Nemsokára itt lesz a Soproni Borünnep
Már gőzerővel készülnek a szervezők az idei Soproni Borünnepre, már elkezdték a bódékat és a színpadokat is felállítani a Várkerületen, nyilvános a háromnapos időrendje is és mondhatni, az előadók is lassan elkezdik a hangolást.