Hírek
2015. Október 01. 06:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A migráció miatt változott a pártok népszerűsége
A Medián legfrissebb, szeptember közepi felmérése szerint a nyári hónapok politikai fejleményeiből a Fidesz profitálhatott a legtöbbet:
A kormánypárt népszerűsége négy hónap alatt 28-ról 32 százalékra nőtt, míg a pártot határozottan elutasítók aránya 45-ről 40 százalékra csökkent.
Mint a közvélemény-kutató intézet honlapján szerdán közzétett összegzésben olvasható, a kormányoldal főleg a Jobbiktól halászhatott el támogatókat: az ellenzéki párt népszerűsége a májusban mért rekordmagasságról (16 százalékról) 13 százalékra esett vissza, de még így is második. Annak ellenére előzi meg az MSZP-t, hogy annak támogatottsága a májusi megingás után most ismét 11 százalékra emelkedett, miközben a többi ellenzéki párt még inkább háttérbe szorult, a támogatottságuk valamelyest csökkent. A pártpreferenciával nem rendelkezők aránya viszont alig változott májushoz képest, jelenleg 34 százalékon áll.
"Míg az elmúlt hónapokban főleg a kormány menekültügyi intézkedései uralták a híreket, május óta 33-ról 38 százalékra nőtt azok aránya, akik úgy érzik, a kabinet jól végzi a munkáját. Ezzel összhangban azok aránya is emelkedett (31-ről 35 százalékra), akik szerint ma Magyarországon jó irányba mennek a dolgok" - írják a szeptember 11. és 15. között készített felmérés eredményeit összefoglalva.
A politikusok népszerűségi rangsorában a legtöbb kormánypárti politikus kedveltsége javult májushoz képest.
Az élen továbbra is Áder János köztársasági elnök található, akit Orbán Viktor miniszterelnök, majd Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter követ. A lista első felében csupán Vona Gábor (Jobbik) és Karácsony Gergely (PM) képviseli az ellenzéki oldalt. Az elmúlt időszak legnagyobb visszaesését egy fideszes politikus könyvelhette el: a felmérés kezdete előtt néhány nappal lemondott Hende Csaba kedveltsége a májusban mért 27-ről 19 százalékra zuhant.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
