Hírek
2013. Szeptember 20. 17:27, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A rezsicsökkentés alkotmányba foglalásán gondolkozik a Fidesz
A Fidesz-frakció a következő két hétben kikéri a kormány véleményét és eldönti, hogy javasolja-e a rezsicsökkentés alaptörvénybe foglalását.
Ezt Rogán Antal a kormánypárt képviselőcsoportjának vezetője jelentette be pénteken, Budapesten újságírók előtt.
A politikus szerint az alkotmányos védelmet azzal garantálnák, hogy az alaptörvényben kétharmadossá tennék azt a készülő jogszabályt, amely a nonprofit közműszolgáltatókról szól és megtiltaná, hogy a "rezsiszolgáltató cégek komoly profitot számítsanak fel".
Kiemelte, a lépésre azért van szükség, mert a "szocialisták nem megbízhatóak". Vagyis bár szerinte "egyáltalán nem biztos", hogy az MSZP kormányzati lehetőséghez jut jövőre, mégis garantálni kell, hogy a gyakran monopol helyzetben lévő magánközmű-szolgáltatók később ismét óriási haszonra tegyenek szert.
Rogán Antal kifejtette, a Fidesz-frakcióban "komoly vita" alakult ki a kérdésről, "ugyanis képviselőtársaim túlnyomó többsége azt mondja, hogy nem lehet bízni a Magyar Szocialista Pártban". A szocialista kormányok "drasztikusan emelték a rezsi árát" - fogalmazott, példaként említetve, hogy 2002-2010 között úgy emelkedett háromszorosára a gáz ára, hogy azt megelőzően Lendvai Ildikó "hangzatosan és nyilvánvalóan" ígérte az ellenkezőjét.
A frakcióvezető elmondta, személy szerint támogatja az alkotmányos védelem bevezetését.
Kérdésre válaszolva közölte, az Országgyűlés legkésőbb tavasszal fogadhatja el a nonprofit közműszolgáltatókról szóló törvényt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
