Hírek
2022. Július 13. 08:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A román gáztárolók töltöttsége elérte a 47 százalékot
A román gáztárolók töltöttsége elérte a 47 százalékot - közölte Nicolae Ciuca román miniszterelnök kedden.
A kormányfő egy közösségi oldalon tett bejegyzésében közölte: Romániának lesz elegendő földgáza a télen, hiszen folyamatosan töltik fel a tározókat.
Hozzátette, hogy a 47 százalékos telítettségi arány azt jelenti: Bukarest sokkal gyorsabban halad, mint ahogy előírta az Európai Bizottság ütemterve.
Románia azt a célt tűzte ki, hogy augusztus 1-ig a gáztárolók 46 százalékos arányban legyenek felöltve, ezt sikerült meghaladni már július első felében, ami annak köszönhető, hogy a betárolt gáz nagy része belföldi kitermelésből származik - közölte a kormányfő. Rámutatott: a rekordot kedden sikerült elérni, amikor a elraktározott gáz 70 százaléka hazai kitermelésből származott.
Az EU azt a célt tűzte ki, hogy novemberig a tagállamok gáztározói 80 százalékos arányban legyenek felöltve. Ciuca szerint Romániának hamarabb sikerül majd teljesítenie ezt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
