Hírek
2012. Augusztus 27. 16:42, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
A skóciai püspökök a hagyományos házasság védelméért küzdenek
A skóciai püspökök új kezdeményezést terjesztettek elő az azonos neműek házasságával kapcsolatos vitában.
A kezdeményezést a skót püspöki konferencia vasárnap hirdette meg. A püspökök lelkipásztori levelét, amelyben a házasságot egy férfi és egy nő szövetségeként értelmezik, az ország ötszáz katolikus templomában olvasták fel. Ezzel tiltakozik az egyház a kormány által bejelentett törvénytervezet ellen, amely 2015-től lehetővé tenné az azonos neműek házasságát - írta a Vatican Insider című internetes lap.
"Megragadjuk az alkalmat, hogy megköszönjük a házasság védelmében nyújtott támogatásotokat, és reméljük, továbbra is tenni fogtok az újraértelmezés ellen. A házasság egy férfi és egy nő egyedülálló, életre szóló egysége" – áll a püspökök üzenetében, amelyet Keith O’Brien bíboros, Edinburgh érseke, a püspöki kar elnöke írt alá.
"Már korábban is kifejeztük mély csalódottságunkat azzal kapcsolatban, hogy a skót kormány úgy döntött, újraértelmezi a házasságot, és törvényesíti az azonos neműek házasságát" – emlékeztettek a püspökök.
Kifejtették: "Az egyház tanítása a házasságról egyértelmű, és nem helyes, hogy a kormányok, a politikusok vagy a parlamentek azt keresik, miként változtathatnák meg vagy rombolhatnák le ezt a valóságot".
A bíboros bejelentette a Házasság és Család Nemzeti Bizottságának felállítását, amely "a házasság valódi természetét hivatott elősegíteni", és amely felvértezi a családokat arra, hogy megerősítsék és támogassák a házasság intézményét.
http://vaticaninsider.lastampa.it/en/homepage/world-news/detail/articolo/scozia-scotland-chiesa-church-17628/
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
