Hírek
2012. December 29. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A túlsúlyos tinédzsereket jobban kiközösítik

A túlsúlyos tinédzserek nagyobb mértékű kiközösítésről, megfélemlítésről adnak számot, mint normál súlyú társaik. Egy felmérés azt is megállapította, hogy nemcsak a diáktársak, de olykor a tanárok és a szülők az elkövetők - írja a Health Day.
Egy súlycsökkentő program keretében készült felmérés megállapította, hogy a túlsúlyos tinédzserek mintegy 64 százalékát érte már bántalmazás vagy kiközösítés nagyrészt társaitól, de néhány esetben a szülőktől, a tanároktól vagy az edzőktől.
A felmérés eredményei azonban olyan értelemben nem relevánsak, hogy a nem túlsúlyos társakat nem kérdezték meg, hogy őket kiközösítik-e, így a kutatók azt nem tudják megmondani, hogy a túlsúlyos tinédzsereknek mennyivel nagyobb az esélyük a kiközösítésre.
A vizsgálatba mintegy 1500, 14 és 18 év közötti tinédzsert vontak be, akik súlycsökkentő programban vettek részt. A résztvevők 64 százaléka számolt be arról, hogy valaha kiközösítették, vagy bántották a súlya miatt, de csak 20 százalékuk mondta, hogy ez rendszeresen előfordult vele.
Bár pontos adatokat a kutatók nem tudnak, de úgy vélik, hogy a túlsúlyos tinédzsereknek háromszor-hatszor nagyobb esélyük van a kiközösítésre, mint normál súlyú társaiknak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 29. 07:54, vasárnap | Életmód
NAV: szombattól már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód
Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak
2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód
Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája
A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája
2025. Június 27. 07:14, péntek | Életmód
Nagy István: a komló és sörárpa termesztésének komoly jövője van Magyarországon
A magyarországi komló- és sörárpa-termesztésnek komoly jövője van, ugyanis az országban működő sörgyárak képesek a jelenleginél jóval nagyabb mennyiséget is felvásárolni ezekből