Hírek
2023. November 18. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Adaptive Hussars 23 - Közös lőgyakorlatot tartottak a magyar és az olasz katonák Hajdúhadházon
Nicola Zanelli altábornagy, a NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnokság parancsnokhelyettese is megtekintette a NATO Előretolt Szárazföldi Többnemzeti Harccsoport magyar és olasz katonáinak közös lövészetét Hajdúhadházon.
Az Adaptive Hussars 2023 többnemzeti országos gyakorlat a Magyar Honvédség felkészültségének ellenőrzése mellett lehetőséget nyújt a NATO együttműködés mélyítésére és integrálja a szövetséges partnereket az ország védelmi terveibe - olvasható a Honvedelem.hu.
A nemzetközi program részeként az MH Klapka György 1. Páncélosdandár honvédjei, valamint olasz ejtőernyős katonák szakharcászati foglalkozáson vettek részt, amely során éleslövészetet is végrehajtottak.

"Nicola Zanelli altábornagy elégedett volt azzal az eredményes kiképzéssel, amit a gyakorlat részeként a nemzetközi erők közösen folytatnak" - idézi a honvedelem.hu Jakab Zsolt alezredest, a NATO Előretolt Szárazföldi Többnemzeti Harccsoport parancsnokát.
"A magyar és az olasz katonák a szakaszszintű lőgyakorlaton megismerik egymás képességeit. A feladatvégrehajtás napnyugta után sem ér véget: harckocsizóink, illetve a légierővel együttműködve a felderítőink is egész éjszaka gyakorolnak" - mondta a közös foglalkozásról Bánfalvi Gergely őrnagy, a harccsoport parancsnokhelyettese.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
