Hírek
2012. Február 14. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Akár meg is szüntethetik az e-cigik forgalmazását?
A hazai piac nagyjából huszonötezer fogyasztóból áll, ám a felhasználók köre folyamatosan bővül. A legtöbben egészségügyi okokra, nem a cigaretta árának emelkedésére hivatkoznak.
Annyi bizonyos, hogy a dohányzásra vonatkozó szabályok szigorításának hatására jelentősen nőtt az e-cigaretták iránti kereslet. A Békés Megyei Hírlap által megkérdezett kereskedők jobbára három-négyszeres forgalomnövekedést tapasztaltak. Akad olyan üzlet, ahol a hirtelen támadt érdeklődés nyomán elkapkodták a teljes, még a múlt esztendőben berendelt készletet. A hazai piac jelenleg nagyjából 25 ezer fogyasztóból áll, ám a felhasználók köre folyamatosan bővül, négy-ötszöröse az egy évvel korábbinak. A lap megtudta, hogy a dohányosok mintegy tíz százalékát érdeklik az e-cigaretták, a vásárlók zöme a nikotinos változatot keresi, és érdekes módon többnyire egészségügyi okokra hivatkoznak, nem pedig a dráguló cigarettaárakra vásárláskor. Ugyanakkor fontos tudni, hogy bár a nemdohányzók védelméről szóló jogszabály nem vonatkozik az e-cigire, a szaktárca módosítást tervez ezen a területen is. Több lehetőség adott. Egyrészt előfordulhat, hogy az e-cigarettát gyógyászati segédeszköznek minősítik, és csak gyógyszertárakban lehetne majd beszerezni. Arra is van esély, hogy ezen termékek kereskedelmét szakboltok bonyolíthatják majd. A legrosszabb forgatókönyv pedig az lehet, hogy megszüntetik a forgalmazást.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
