Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2019. Szeptember 13. 18:09, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Állatorvos: ne szaporítóktól vásároljanak kutyát!

Állatorvos: ne szaporítóktól vásároljanak kutyát!

Kozma Tamás állatorvos azt javasolja, ne szaporítóktól vásároljanak kutyát az emberek, inkább a menhelyekről vagy gyepmesteri telepekről fogadjanak örökbe.

Az M1 péntek reggeli műsorában az állatorvos elmondta, a szaporítóktól vásárolt kutyák nagyon gyakran a menhelyeken kötnek ki, hiszen ezek az emberek nem fordítanak hangsúlyt arra, hogy a fajtajellegzetes genetikai betegségeket kiszűrjék.

Az állatokat felelőtlenül pároztatják, és nem megfelelő körülmények között tartják őket - tette hozzá, megjegyezve: a szaporítás egyébként nagyon elterjedt Magyarországon, de számos médiabeszámoló szól szörnyű állapotban tartott állatokról.

Címkék: kutya, szaporító

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.