Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2018. Április 17. 14:55, kedd | Belföld
Forrás: mti

Általános iskolás diákjainak küldött szexuális tartalmú üzeneteket egy tanár

Általános iskolás diákjainak küldött szexuális tartalmú üzeneteket egy tanár

Vádat emelt a Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség egy budapesti történelemtanár ellen, aki 2016. februártól 2017. májusig szexuális tartalmú üzeneteket küldött két kiskorú diákjának

- közölte a fővárosi főügyész kedden az MTI-vel. Ibolya Tibor közleményében azt írta, a 47 éves általános iskolai tanár egyik, akkor 13 éves tanítványának rendszeresen, legalább száz alkalommal küldött szexuális tartalmú és közvetlenül vagy átvitt értelemben szexuális cselekményekre utaló üzeneteket. A diák - önértékelése alapján - fokozottan kiszolgáltatott volt.

A vád szerint a férfi egy másik 13 éves diákjának is hasonló, szexuális tartalmú üzeneteket küldött, visszaélve a kiskorú lány ragaszkodásával és bizalmával.

A vádlott mindkét esetben veszélyeztette a kiskorúak érzelmi és erkölcsi fejlődését - tette hozzá.

A kerületi ügyészség a férfival szemben kiskorú veszélyeztetése miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságra. A vádiratban indítványozta, hogy a bíróság a vádlottat végrehajtandó szabadságvesztésre ítélje, és tiltsa el a tanári, valamint minden olyan más foglalkozástól, amely kiskorúak nevelésével, felügyeletével, gondozásával kapcsolatos - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.