Hírek
2021. Április 23. 16:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: nébih
Április végéig még elérhető a nagy karantén kérdőív
A lakosság élelmiszervásárlási és élelmiszerfogyasztási szokásait felmérő nagy karatén kérdőívet április végéig még ki lehet tölteni
- hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-nek küldött közleményben.
A hivatal márciusban jelentette be, hogy másodjára is felmérés készül az élelmiszervásárlási és élelmiszerfogyasztási szokásokról, a kutatás azt vizsgálja, hogy miként befolyásolja az elhúzódó koronavírus-járvány az otthon tárolt élelmiszer mennyiségét, hogyan gazdálkodnak az emberek a készletekkel, illetve hogyan változott az életmódjuk.
A kérdéssort a Nébih, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Marketing és Kereskedelem Intézet, valamint a TÉT Platform szakemberei állították össze.
A közleményben kiemelték, a 2020-as első karanténkutatás egyértelműen megmutatta, hogy a koronavírus-járvány hatására az élelmiszervásárlási és élelmiszerfogyasztási szokásaink is megváltoztak.
A kutatók most csaknem egy év elteltével azt szeretnék felmérni, a Covid-19 járvány harmadik hulláma során a társadalom hogyan alkalmazkodott a tartósan megváltozott élethelyzethez.
A kérdőív április végéig a https://portal.nebih.gov.hu/karantenkutatas oldalon érhető el - tájékoztatott a Nébih.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást
2026. Augusztus 05. 04:00, szerda | Belföld
Hőség - Védelmi Munkacsoport: hosszabb hőségriasztás, stabil energiaellátás
2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld
GENEZIS – Magyar Misztériumjáték
"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
