Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2013. Április 08. 09:05, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Árvíz - Még nem apad a Marcal Veszprém megyében, folytatódik a védekezés

Árvíz - Még nem apad a Marcal Veszprém megyében, folytatódik a védekezés

Még nem csökken a Marcal vízállása Veszprém megyében, folytatódik az árvízi védekezés a folyó mentén - tájékoztatta a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.

Révész András közlése szerint stagnál a Marcal Egyházaskesző és Nemesgörzsöny körzetében; vasárnap éjszaka több mint 200 önkéntes és hivatásos dolgozott a gátakon.
Hozzátette: hétfő reggel folytatódott a munka, és egészen addig tart, amíg nem indul meg az apadás. A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei Egyházaskesző mellett mára várják a Marcal apadását.
Hétfőn továbbépítik Nemesgörzsönynél az úgynevezett jászolgátat (két pallósor közé döngölt föld), amely megakadályozza, hogy tovább áradjon a folyó Marcaltő irányába - tájékoztatott a szóvivő.
Újabb hidat nyitottak meg ideiglenesen a személyautó-forgalom előtt: a 8408-as úton a Marcaltő és Rábaszentandrás közötti kis hídon a védekezés idején közlekedhetnek a személyautók, így kis kerülővel el lehet jutni Marcaltőről Egyházaskeszőre - közölte Révész András.
Veszprém megyében jelenleg három útszakasz van lezárva árvízi védekezés miatt - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.