Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2016. Január 11. 15:44, hétfő | Helyi
Forrás: sopron.hu

Átadták a Kiskastély-Jószágkormányzóság épületét Fertődön

Átadták a Kiskastély-Jószágkormányzóság épületét Fertődön

Sikeresen lezárult a fertődi Esterházy-kastély felújításának harmadik üteme. A közel 1,6 milliárd forintos beruházást uniós és állami támogatásból készült el Kiskastély-Jószágkormányzóság épülete

Továbbá egy új barokk színháztörténeti kiállítás is nyílt. Felújították és műkincsekkel bővítették a Mária Terézia lakosztály enteriörjét.

A fertődi Esterházy-kastélyegyüttes fejlesztésének újabb üteme készült el.

Az átadáson beszédet mondott Simon László kulturális örökségvédelemért és kiemelt kulturális beruházásokért felelős államtitkár.
A fejlesztést méltatta Firtl Mátyás, Sopron és környéke országgyűlési képviselője, Galánthai Esterházy XIII. Antal herceg és Bodrogai László Anzelm főigazgató is.

A fertődi Eszterházy-kastélyegyüttes, mint turisztikai attrakció III. ütemének fejlesztése, genntartható hasznosítása, melynek fő célja az ország egyedülálló kulturális és környezeti értékeinek fenntartható gazdagítása úgy, hogy a turizmus bevételei növekedejenek, valamint a szükséges kulturális és turisztikai infrastruktúra kiépüljön.

Firtl Mátyás, Sopron és környéke országgyűlési képviselőjeként köszönetet mondott az elmúlt időszak fejlesztéseiért a kormányzatnak, személy szerint Orbán Viktor miniszterelnöknek, aki a fertődi kormányülést követően kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a szükséges források rendelkezésre álljanak az Esterházy kastély fejlesztésére. Továbbá köszönetet mondott Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszternek és L. Simon László államtitkárnak, akiknél mindig nyitott kapukat találtak a fejlesztésekkel kapcsolatos elképzelések, azzal a céllal, hogy nemzeti örökségünket megtarthassuk, továbbfejleszthessük, amint azt az Eszterháza Kulturális és Kutatóközpont teszi.

Felsorolni is sok, ami minden itt elkészült – tette hozzá az országgyűlési képviselő, aki az előzőekben említettekhez még hozzátette a kerékpárutat, ami körbekerékpározhatóvá teszi a Fertőt, vagy a Fertő tó csatornarendszerének revitalizációját, amelyek a többi fejlesztéssel mind milliárdos tételek, amelyek mind egy célt szolgálnak, hogy Közép-Európa zenei központjává váljon Eszterháza.

Firtl Mátyás hangsúlyozta: a jószágkormányzóság épülete fontos mert az Esterházy birtokrendszer működését teszi hatékonnyá, úgy, mint ahogyan az eredetileg is megvalósult, természetesen a jelenkori funkciókkal, amelyek a művészeteket szolgálják a kulturális vonzerő erősítését.

- Minden fejlesztés, ami Eszterházán megvalósul az itt élő emberek javát szolgálja, mert további lehetőséget teremt az idegenforgalmi fejlesztések révén. Mindezekkel az Eszterháza Központ magas szinten szolgálja azt az értékrendet, amelyet képvisel.

Külön köszönetet mondott a nagycenki Széchenyi-emlékhelyek fejlesztéseiért, hogy a Széchenyi Emlékév keretében olyan minőségű fejlesztésekre kerülhet sor, amelyek messzemenően szolgálják azt a célt, hogy minden diák eljuthasson a legnagyobb magyar nyughelyére, hogy méltó nemzeti zarándokhellyé válhasson Nagycenk.

Az országgyülési képviselő kiemelte még, hogy az eddigi konzorciumi együrttműködések eredményessége biztató arra nézve, hogy a jövőben is az összefogás jellemzi az együttműködést, amellyel Magyarország fejlődését szolgálják, annak a kultúrának és értékrendnek a védelmében, amelyet kötelességünk megvédeni és, amelyre az Eszterháza Központ keretében a kormány minden lehetőséged megad.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 11:32, hétfő | Helyi

Ilyen volt idén a Soproni Borünnep

Fergeteges hangulatban telt a 2025-ös Borünnep Sopronban, melyen kicsik és nagyok is egyaránt megtalálhatták a nekik való programokat.

2025. Július 03. 17:47, csütörtök | Helyi

Bérletes hangversenysorozat Sopronban

A Filharmónia Magyarország soproni hangversenysorozatára invitál minden zenekedvelőt a 2025/2026-os évadára, melyre Scarbantia bérlet megvásárlására van lehetőség.

2025. Július 02. 11:11, szerda | Helyi

Együttműködési megállapodást írt alá a GYSEV és a MÁV

A soproni társasághoz átkerülő vasútvonalakról írt alá üzemeltetési és együttműködési megállapodást a GYSEV és a MÁV, melynek értelmében a GYSEV több mint 700 km-nyi vasúti pálya üzemeltetését veszi át a MÁV-tól.

2025. Július 01. 15:22, kedd | Helyi

Mire figyeljünk oda ebben a hőségben

A napokban továbbra is óriási hőségre lehet számítani, ilyenkor pedig még inkább fontos, hogy fokozottan figyeljünk oda magunkra és egymásra is.