Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2021. Július 24. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Autós üldözés után tartóztatták le, gyereket is veszélyeztetett

Autós üldözés után tartóztatták le, gyereket is veszélyeztetett

Letartóztatott a bíróság pénteken egy büntetett előéletű férfit, akit több mint félórás autós üldözés után fogtak el még kedden a zalaegerszegi rendőrök.

Vándor Virág, a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a Zalaegerszegi Járásbírság nyomozási bírája 30 napra rendelte el a gyanúsított letartóztatását a bűnismétlés veszélye miatt. A végzés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezett.

A rendőrség korábbi közlése szerint a járőrök kedd délután közlekedési szabálysértés miatt akartak ellenőrizni egy személyautót és utasait a zalaegerszegi Balatoni úti felüljárón. A jármű vezetője azonban a rendőri jelzést figyelmen kívül hagyva gyorsított, és menekülni kezdett, ismét több közlekedési szabályt megsértve.

A rendőrök csaknem 30 kilométerrel távolabb, Zalaköszvényes külterületén tudták megállítani a menekülő autóst.

A járműben öten voltak, négy felnőtt és egy gyerek. Az igazoltatáskor kiderült, hogy a sofőr eltiltás hatálya alatt vezetett, ezért indítottak ellene büntetőeljárást, utasai esetében pedig egyéb bűncselekmény miatt indult eljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.