Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2011. Október 01. 07:41, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Az agy serdülőkor után is fejlődik

Az agy serdülőkor után is fejlődik

A legfrissebb kutatások szerint az eddigi elméletekkel ellentétben az agy fejlődése nem áll le kamaszkorban.

A fiatal felnőttkor eseményei is nagy hatással vannak ugyanis elménkre, így fejlődése és alapvető változásai akár húszas éveink közepéig is eltarthatnak.

A tanulmányok során összesen 103 önkéntes agyát vizsgálták meg MRI berendezés segítségével. Az alanyok életkora 5-32 év közé volt tehető. A vizsgálatokat mindenkinél legalább kétszer elvégezték, hogy az esetleges változások megmutatkozhassanak - írja a Journal of Neuroscience.

Az eredmények azt mutatták, hogy az agy fiatal felnőttkorban is jelentős változásokon megy keresztül: a huszonévesek homloklebenyében - amely a komplex kognitív feladatok ellátását szabályozza - ugyanis egyértelműen fejlődést észleltek a tudósok a felvételek alapján.

Ezek a folyamatok a szakemberek szerint azért fontosak, mert fiatalon még rengeteg olyan inger ér bennünket, amelyekből fontos tapasztalatokat szerezhetünk: elég csak a főiskolai, egyetemi évekre, illetve a pályakezdés buktatóira és sikereire gondolni.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója

Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings

Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.

2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld

Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.