Hírek
2012. Június 14. 11:05, csütörtök |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Az alváshiány stroke-ot okozhat
Egy új tanulmány szerint azoknak, akik kevesebb mint hat órát alszanak naponta, négyszer nagyobb az esélyük a stroke kialakulására, mint azoknak, akik napi hét-nyolc órát töltenek alvással - írja a Fox News.
A kutatás 5666 felnőtt adatait vette szemügyre, az első, amelyik az alváshiányt összekapcsolja a stroke kialakulásának kockázatával, amely még akkor is fennállt, hogyha más rizikófaktor nem volt az érintetteknél, és alkatukhoz képest testsúlyúak voltak.
Márpedig az amerikai Nemzeti Alvás Társaság statisztikai adatai szerint azoknak az aránya, akik legalább nyolc órát alszanak naponta, 38-ról 28 százalékra csökkent tíz év alatt. Egy másik kutatás szerint a dolgozó felnőttek 30 százaléka kevesebb mint hat órát tölt alvással naponta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 09:00, kedd | Életmód
Agrárkamara: működött az Országos Jégkármérséklő Rendszer a piros riasztás alapján
Az Országos Jégkármérséklő Rendszer (JÉGER) folyamatosan dolgozott vasárnap a piros riasztás alapján, a legmagasabb kockázatú területeken összesen 283 generátort indítottak el
2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód
Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten
A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma:
2026. Június 14. 16:00, vasárnap | Életmód
Balatoni retró kiállítás nyílik Keszthelyen
Az idősebbeknek nosztalgiát, a fiataloknak rácsodálkozást kínál a keszthelyi Balatoni Múzeum, ahol szombaton nyílik meg a Balatoni retró címet viselő kiállítás.
