Hírek
2012. Február 08. 07:58, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Az autóipari beruházások tovább javíthatják a magyar ipari termelést
Az ipari termelés decemberi adatai lassulást mutatnak, a tavaly nyáron-ősszel tapasztalt megtorpanáshoz képest a jelenlegi adatok mindenképpen optimistább képet mutatnak, hiszen továbbra is növekedésről beszélhetünk.
Ezt mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Az idei kilátásokat a termelésbe álló nagy autóipari beruházások tovább javíthatják, így javuló esélyt látnak arra, hogy a 2012-re várt recessziót elkerülhetjük. A legfrissebb hazai ipari termelés adatok mindenképpen megnyugtatóan hatnak, főként annak függvényében, hogy a két héttel ezelőtt publikált előretekintő eurózóna beszerzési menedzser indexek és a német feldolgozóipari beszerzési menedzser indexek is pozitív képet mutatnak. A kedvező adatok pedig jó hatással vannak a tőkepiacokra, így a hazai tőkepiac stabilitásához is nagyban hozzájárulnak. A növekedési helyzet törékenységét jelzi azonban, hogy a ma délben megjelent decemberi német ipari termelési adatok gyengék, az ipari termelés 2,9 százalékos csökkenését mutatják év/év alapon – tette hozzá a befektetési szakember.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
