Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2013. Augusztus 08. 16:04, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Az edzések már megkezdődtek a Nemzeti Kézilabda Akadémián

Az edzések már megkezdődtek a Nemzeti Kézilabda Akadémián

Szeptemberben indul el az oktatás, ám az edzések már megkezdődtek a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián.

Mocsai Lajos, a férfiválogatott szövetségi kapitánya, az intézmény főigazgatója a csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, hogy hosszú előkészítő munka után kezdődhet el szeptemberben az oktatás az akadémián. A tréningek pedig július 29-én indultak a középiskolát kezdő korosztály legtehetségesebb fiataljaival.
A szakember hangsúlyozta, hogy az akadémia a Magyar Kézilabda Szövetség utánpótlásképzési rendszerének fontos építőeleme lesz, s az államilag támogatott képzés a későbbiekben a felnőttválogatott alapját adhatja. Az akadémia több középiskolával és felsőoktatási intézménnyel is együttműködési megállapodást kötött, miután az intézmény egyik legfontosabb célja, hogy több nyelven beszélő, művelt fiatalokat neveljen.
A sajtóeseményen Szabó György, az akadémia központjának, a balatonboglári Urányi János Sport- és Szabadidőközpontnak az igazgatója kiemelte: a Nemzeti Kézilabda Akadémia léte nem jelenti azt, hogy a helyi sportolni vágyó lakosok elől elzárnák a sportcsarnokot. Amint fogalmazott: az intézmény és a helyi önkormányzat a lakók érdekeit szem előtt tartva alakítja ki együttműködését.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 27. 21:08, szombat | Sport

Ahol lehet ott meghúzom a kézit!

Juhász Csaba - Velezdi Eszter egy számukra már jól "belakott" Mitsubishi EVO X R4-el vágnak neki a Passman Szilveszter Mini Ralinak.

2025. December 23. 08:59, kedd | Sport

MLSZ: elindult a párbeszéd a szövetség és a szurkolók között

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) hétfőn jelezte, hogy megindult a párbeszéd a szövetség és a szurkolók között a korábban \"elmérgesedett viszony\" miatt.

2025. December 22. 10:10, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Puskás Akadémia legyőzésével őszi első a Győr

A Győr 2-0-ra legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó Fizz Liga 18. fordulójának szombat esti rangadóján, így a tabella élén tölti a téli szünetet.

2025. December 20. 10:04, szombat | Sport

Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban

Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.