Hírek
2025. Október 25. 08:48, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
Közleményükben jelezték, hogy a komoly széllökések sok helyen fákat döntöttek az utakra, méretes ágakat szakítottak le, és nem egy esetben épületek tetejét rongálták meg.
A Hajdú-Bihar vármegyei Derecskén egy kétszáz négyzetméteres rendezvénysátrat kapott fel a szél, amit a tűzoltók rögzítettek, majd visszabontanak. A rendezvény nagyjából félezer résztvevőjét biztonságos helyre irányították.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
