Hírek
2018. December 23. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Az Iszlám Állam harcosai szétszóródtak a világban
A terrorizmus veszélye kiterjedt - hangsúlyozta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában.
Elemzésében arra utalt, hogy Irakban és Szíriában a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet jelentős részét megsemmisítették, így harcosaik szétszóródtak a világban.
A szakértő kiemelte továbbá, hogy nem csak a terrorizmus jellemző világszerte, hanem az attól való félelem is. A minap Marokkóban történt gyilkosság és egy bécsi étteremben történt leszámolásnál is elsőként terrorcselekményre gyanakodtak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
