Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2017. Január 09. 10:52, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az ittas vezetőket idén már a biztosítók is jobban büntetik

Az ittas vezetőket idén már a biztosítók is jobban büntetik

Az eddigi másfél millió helyett az idén akár ötmillió forintot is behajthat a biztosító azon az autóson, aki alkohol vagy kábítószer hatása alatt okoz nagy anyagi kárral járó balesetet

- hívta fel a figyelmet a CLB független biztosítási alkusz cég. Az MTI-hez hétfőn eljuttatott tájékoztatójukban a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) idei változásaival kapcsolatban kiemelték azt is: az extrém nagy dologi károknál csökkent a kártérítési limit, vagyis ebben a kategóriában kevesebbet fizetnek a kgfb-re a biztosítók, a személyi sérülések után adható kártérítést viszont kissé megemelték.

A törvényi módosításban újdonság, hogy a fedezetlenségi díjat - amikor az autós nem fizeti a kötelezőjét - ettől az évtől már csak 5 évig visszamenőleg szedhetik be a biztosítók a korábbi korlátlan időtartam helyett. Németh Péter, a CLB kommunikációs igazgatója szerint elképzelhető, hogy az időkorlát miatt még több társaság fogja bírósági úton behajtani ezt a fajta kintlévőséget, ezért érdemes mindenkinek átnéznie, rendszeresen befizette-e a kötelezőt.

A 25 biztosítóval szerződött alkusz cég szakértője közölte: a CLB-nél felkészültek rá, hogy az ügyfelek számára kissé nehezen érthető változtatásokat köznapi nyelvre fordítják azok számára, akik ezt igénylik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának

2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője

Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.

2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld

Rogán Antal: minden törvényesen történt

\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.