Városlista
2025. november 18, kedd - Jenő

Hírek

2018. Május 20. 19:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Az olaszok többsége elfogadja az új római kormány programját

Az olaszok többsége elfogadja az új római kormány programját

A felmérések szerint az olasz választók 60 százaléka elfogadja a közös kormányzásra készülő Öt Csillag Mozgalom (M5S) és a Liga kormányprogramját - mondta a közmédia tudósítója vasárnap az M1 aktuális csatornán.

A Liga szavazói vasárnap estig nyilváníthatnak véleményt a kormányprogramról, szavazataikat a közterekre kihelyezett több száz urnában gyűjtik - közölte. A két párt vezetője jelenleg is Rómában egyeztet, de a kormányfő személyéről még mindig nem állapodtak meg, és azt sem tudni, hogy mikor állhat föl az új kabinet - tette hozzá.

Jelezte viszont, hogy a Liga vezetője, Matteo Salvini keddre Rómába hívta pártja képviselőit, ami arra utal, hogy ekkor tehetik le az esküt.

A tudósító elmondása szerint az európai vezetők fenntartásokkal fogadják az új olasz kormányt, néhány órája például a francia pénzügyminiszter figyelmeztetett az uniós szerződések betartására. A bírálatok leginkább a kormányprogram 130 milliárd eurós költségvetését érik - tette hozzá.

Címkék: kormány, olasz, Róma

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld

Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról

Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.