Hírek
2018. Január 22. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az üldözött keresztényekről is megemlékeznek az ökumenikus imahéten
A világszerte üldözött keresztényekről is megemlékezik az ökumenikus imahetet megnyitó vasárnapi istentisztelet - mondta a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Fischl Vilmos ismertette: az imahét üzenete, hogy az Istennek van ereje, hatalma a világban és az emberek életén. Emellett a rendezvény minden napja külön vezérgondolatot kapott, ezek alapján minden közösség a maga szokásai és hagyományai szerint tarthatja meg az imahéthez kacsolódó programjait - tette hozzá.
A főtitkár közlése szerint a 2018-as imahét anyagát a karibi ökumenikus csoport készítette azzal a szándékkal, hogy felhívják a figyelmet a rabszolgaság modern kori formáira, hiszen annak régi intézménye, az emberi méltóságtól való megfosztás az ő térségükben még a múlt században is jelen volt.
Fischl Vilmos felidézte, hogy az ökumenikus imahét hagyománya Skóciából indult, 1740-ben egy észak-amerikai eredetű pünkösdi mozgalom imádkozott először a más felekezetűekért más felekezetekkel együtt. Az imahét ezt követően még sokáig nem évről évre ismétlődő esemény volt, de csatlakoztak ahhoz a protestánsok mellett a katolikusok, az evangélikusok, majd az ortodoxok is. Magyarországon csaknem negyedszázados múltra tekint vissza az ökumenikus imahét - tette hozzá a főtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
