Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2024. Október 09. 09:20, szerda | Belföld
Forrás: MTI foto pixabay

Balatoni Katalin: a kormány mindent megtesz azért, hogy vonzóvá tegye a pedagóguspályát

Balatoni Katalin: a kormány mindent megtesz azért, hogy vonzóvá tegye a pedagóguspályát

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy vonzóvá tegye a pedagóguspályát – közölte a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára kedden az Akik arra születtek…

- Pedagógus álláshelyek 2024 című rendezvénysorozat győri programjának megnyitóján.

Balatoni Katalin azt mondta: "bár vihart kavart" az új pedagógus-életpálya bevezetése, ma már a visszajelzésekből is lehet látni, hogy olyan hátteret sikerült biztosítani minden pedagógusnak, amely az előnyére szolgál, segíti és több lehetőséget, több támogatást ad a mindennapi munkájához.

Kiemelte, hogy az idén januárban bevezetett, történelmi mértékű béremelésnek nem a végén, hanem a folyamatában vagyunk.

A januári 32,2 százalékos átlagos béremelést 2025 januárjában egy újabb, körülbelül 20 százalékos emelés fogja követni
– ismertette.

Hozzátette: az a feladatuk, hogy 2030-ig folyamatosan szinten tartsák és kövessék a diplomás átlagbért ebben a bérfejlesztési struktúrában.

A helyettes államtitkár közölte, hogy a béremelés az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg: a kormány a 88 százalékát biztosítja hazai forrásból, az unió pedig a 12 százalékát.

Egész Európa azzal küzd, hogy szakembereket tudjon biztosítani, nemcsak az oktatásban, hanem számos már területen - hangoztatta.

A pedagóguslétben jelenleg a legfőbb kulcskompetencia a változásokra való válaszadási készség – mondta, hozzátéve, hogy a világ gyorsan változik és elsősorban az oktatásnak kell válaszolnia ezekre a változásokra.

Balatoni Katalin elmondta, az Akik arra születtek…program célja az, hogy megszólítsák azokat a fiatalokat, akik pedagógusképzésben vesznek részt.

Hangsúlyozta, szükség van az együtt gondolkodásra és az összefogásra annak érdekében, hogy közös tervek szülessenek.

"Ha köznevelésről, az oktatásról, a gyerekekről, a családokról vagy a nemzetről beszélünk, akkor nem a jelenben és a holnapban gondolkodunk, hanem egy hosszú távú folyamatban" – tette hozzá, jelezve, ebben az együtt gondolkodásban számítanak a köznevelésben, a szakképzésben, az oktatásban dolgozó szakemberekre, és azokra is, akik pedagógusnak készülnek.

A Belügyminisztérium köznevelési államtitkársága idén tavasszal indította el a programsorozatot, amely ősszel Győr mellett további két helyszínen folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.