Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2021. December 28. 18:22, kedd | Bulvár
Forrás: Andits Eszter az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Belgium nem adja ki a dalszövegei miatt elítélt spanyol rappert Spanyolországnak

Belgium nem adja ki a dalszövegei miatt elítélt spanyol rappert Spanyolországnak

A belga igazságszolgaáltatás kedden elutasította a Valtonyc művésznéven ismert, provokatív dalszövegei miatt elítélt rapper kiadatását Spanyolországnak.

A genti fellebbviteli bíróság azután hozott az ügyben végleges döntést, hogy kikérte az Európai Unió Bíróságának véleményét. Az uniós törvényszék tavaly márciusban arra szólította fel a belga hatóságokat, vizsgálják meg, hogy azok a cselekedetek, amelyek miatt a rappert hazájában elítélték, szintén bűncselekményeknek minősülnek-e Belgiumban, és elég súlyosak-e ahhoz, hogy igazolják az elfogatóparancs végrehajtását.

Josep Miguel Arenas Beltránt, azaz Valtonycot 3 és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélték 2018 májusában Spanyolországban. A katalán rapperre a GRAPO (Október 1-je Antifasiszta Ellenálló Csoportok) spanyol szélsőbaloldali szervezet, a Baszk Haza és Szabadság (ETA) nevű terrorcsoport dicsőítése, a terrorizmus áldozatain gúnyolódás, valamint a királyi család gyalázása miatt szabták ki a börtönbüntetést.

Miután az ítéletvégrehajtás elől Beltrán Belgiumba menekült a spanyol hatóságok európai elfogatóparancsot adtak ki ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 29. 08:51, vasárnap | Bulvár

A Veled álmodtam című produkció nyerte A Dal 2026-ot

A Veled álmodtam című produkció lett 2026-ban Magyarország egyetlen dalversenyének győztese Re Va Dame előadásában.

2026. Március 27. 13:00, péntek | Bulvár

Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten

Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten, a csütörtökön bemutatott két jármű a próbaüzem során a főváros I. kerületének utcáit járja.

2026. Március 24. 17:00, kedd | Bulvár

Több mint négymillió forintért kelt el Kossuth 1849-es levele Görgeihez

Több mint négymillió forintért kelt el Kossuth Lajos 1849-es levele Görgeihez az Antikvárium.hu aukcióján.