Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2019. Március 20. 17:01, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Bőségesen maradt földgáz a tárolókban a fűtési szezon után is

Bőségesen maradt földgáz a tárolókban a fűtési szezon után is

Az idei tél átlaghőmérséklete 1,8 Celsius fok volt, a tárolókban 1,7 milliárd köbméter földgáz maradt, ami extrém hideg esetén is elég lenne a valódi tavasz érkezéséig

- ismertette Scherer Zsolt, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szóvivője szerdán az M1 aktuális csatornán.

A napi fűtési csúcsot december 19-én mérték, amikor 65 millió köbméter gázt fogyasztott a lakosság.

A magyar lakosság több mint fele földgázzal fűt, tűzifával az egyharmada, villamos energiával pedig egy százaléka - közölte.

A belföldi kitermelésű földgáz a fogyasztás kevesebb, mint 20 százalékát fedezi, nyolcvan százalék az import, amely alapvetően orosz eredetű, és Ukrajna felől, valamint nyugatról érkezik - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója

Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings

Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.

2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld

Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.