Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2015. November 22. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti:

Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban és Szlovéniában havazott

Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban és Szlovéniában havazott

A szokatlanul meleg novemberi időjárás után szombaton jelentős lehűlés érte el Horvátországot, Szlovéniát és Bosznia-Hercegovinát, mindhárom országban havazott - számoltak be a térség hírportáljai az idei első hóról.

A Jutarnji List című zágrábi napilap a honlapján azt írta, hogy az ország belső részein 2-7 Celsius-fok volt szombaton, míg az Adriai-tenger partján 5-14 Celsius-fok. A horvát meteorológiai szolgálat jelentése szerint a Zágráb melletti Medvednica természetvédelmi terület legmagasabb csúcsán, a Sljemén, valamint a Fiumétől (Rijeka) 40 kilométerre északra fekvő Gorski kotaron kezdett havazni szombaton, később pedig az alacsonyabban fekvő helyeken, például Károlyvárosban (Karlovac) is hullani kezdett a hó.

Szlovéniában a meteorológiai szolgálat jelentése szerint az alacsonyabban fekvő helyeken reggelre akár 5-10 centiméteres hótakaró is várható, míg a hegyekben akár 40 centiméteren is megmaradhat a hó. Volt olyan országrész, ahol nyolc óra alatt 17 fokot esett a hőmérséklet.

Északnyugat-Boszniában jelenleg is szállingózik a hó, Banja Lukát 5-10 centiméteres hótakaró fedi - számolt be róla a Nezavisne Novine című boszniai napilap a honlapján.

Címkék: , havazás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.

2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.

2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása

Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.