Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2011. Október 08. 07:25, szombat | Belföld
Forrás: OrintPress

Bővíthetik a végtörlesztők körét

Bővíthetik a végtörlesztők körét

Két hét múlva az Országgyűlés módosíthatja a végtörlesztésről szóló törvényt – árulta el Rogán Antal egy kereskedelmi televízió műsorában nyilatkozva.

Rogán Antal elmondása szerint a módosítás azoknak is előnyös lenne, akikre eddig – a bankok álláspontja szerint – nem volt érvényes a végtörlesztési törvény. A parlament gazdasági bizottságának elnöke arra csoportra utalt ezzel, amelyik kölcsöneit nem devizaalapon, hanem tényleges deviza formájában vette fel. A törlesztés szempontjából nincs jelentős különbség a két adósréteg között, hiszen az árfolyam váltakozás mindnyájukat egyformán sújtja, és sokan az igazi devizakölcsönt is forintosítva fizetik vissza. Rogán elmondta, a kormány megvizsgálja, hogy az eddigi körön kívül kiket veszélyeztet még az árfolyamkockázat – és két hét múlva rájuk is kiterjesztik majd a végtörlesztési törvényt.

A fideszes politikus arról nem beszélt, hogy mire számíthatnak a valós devizahitelüket adott pénznemben fizetők – az általános jellegű ígéret azonban nekik is kedvezhet: ha fizetésüket forintban kapják meg, a törlesztéshez minden hónapban devizát kell vásárolniuk, tehát az ingadozás rájuk nézve is hátrányos, írja az Index.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.