Hírek
2011. December 06. 08:00, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Bűnözők tehetik tönkre az exportot
Törökország felfüggesztette a magyarországi szarvasmarha-szállítmányok befogadását – támasztotta alá a Magyar Nemzet információit Wagenhoffer Zsombor, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének (MÁSZ) ügyvezető igazgatója.
Ez azért jelent gondot, mivel a hazai árak alakulása erőteljesen függ a török exportlehetőségtől, ráadásul az állatállomány utóbbi másfél évben elindult növekedése is nagyrészt ennek köszönhető. Az ügyvezető igazgató szerint a török hatóság több olyan esettel is szembekerült, mikor egyetlen Magyarországon kiállított dokumentummal többször exportáltak hazánkból szarvasmarhát. Vagyis feltehetőleg hamis dokumentumot állítottak ki, vagy a már egyszer szabályosan kiszállított állat papírját visszahozták, és egy másik szállítmányt is utaztattak vele. Mindezt valószínűleg azért, mert a szomszédos országokban – ahonnan állat-egészségügyi okokból a törökök nem importálnak – 30–50 százalékkal olcsóbb a szarvasmarha. Tehát erős a gyanú, hogy a szomszédos országok valamelyikében felvásárolt jószágot adták el magyar papírokkal drágán a törököknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
