Hírek
2023. November 21. 12:35, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Büntetőfékezett Veszprém belvárosában, felfüggesztett börtönt kaphat
Az esetről videó felvétel is készült.
Közúti veszélyeztetés és rongálás miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy „büntetőfékezést” elkövető férfi ellen.
A vádirat szerint röviddel azután, hogy a 20 éves férfi 2023. február 2-án délután Veszprém belvárosában személygépkocsijával a buszpályaudvarral szemközti útra kanyarodott, egy közlekedési szituáció miatt összetűzésbe került az előtte haladó személyautó sofőrjével.
A vádlott gyorsan megelőzte a járművet, majd annak érdekében, hogy a konfliktust megtorolja, hirtelen állóra fékezte az autóját.
A sértett már nem tudott időben megállni és személygépkocsijával nekiütközött a váratlanul megálló járműnek. Az ütközés folytán a sértett gépkocsijában közel 100 000 forintos kár keletkezett.
Az ügyészség a vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzés meghozatalát és abban felfüggesztett börtönbüntetés, valamint járművezetéstől eltiltás kiszabását, továbbá a 290 000 forintos bűnügyi költség megfizetésére kötelezést is indítványozta a Veszprémi Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
