Hírek
2018. Június 12. 17:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Családbarát önkormányzat díjat hirdetett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete
Családbarát önkormányzat díjat hirdetett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), a civil szervezet a családok életét könnyebbé tevő kreatív ötleteket kívánja elismerni.
A NOE a díjakat olyan településeknek adományozza, amelyek koncepcióikkal, intézkedésekkel a családos közösségeket erősítik.
Az elismerésre a település nagyságától, a gazdasági forrásoktól függetlenül lehet jelentkezni, a pályázat beadásának határideje szeptember 15. - olvasható a csalad.hu oldalon kedden megjelent írásban.
A szervezet tájékoztatása szerint a szakmai elismeréssel járó kitüntetést októberben az Országházban vehetik át a nyertesek. A pályázatra minden - akár korábban már díjazott - önkormányzat jelentkezhet.
A pályázó önkormányzatoknak ismertetniük kell, milyen támogatást nyújtanak a friss házasoknak, az újszülöttek családjának, vagy hogy milyen a bölcsődei szolgáltatásuk. Arra hívták fel a figyelmet, hogy sok mindent lehet tenni a családok érdekében, és ezekhez a lépésekhez nem feltétlenül pénzre, sokkal inkább szervezésre, odafigyelésre van szükség.
A pályázatok elbírálásakor nagyságuk, lehetőségeik, adottságaik alapján vizsgálja az önkormányzatokat a NOE. A pályázat részleteiről a NOE honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők.
Kardosné Gyurkó Katalin, a NOE elnöke emlékeztetett arra, hogy először 2005. július 11-én, a népesedés világnapján adták át az elismerést. Úgy vélte, az első díjátadó óta a család értéke, a társadalomban elfoglalt helye ugyan változatlan maradt, de már más eszközökkel lehet ezt megőrizni.
Elmondta, hogy az Év családbarát önkormányzata 2018. címmel oklevelet, díjat kapnak a települések, és az elismerés logóját használhatják a levelezésükben.
A NOE elnöke hangsúlyozta, hogy a Magyarországot és egész Európát sújtó súlyos demográfiai helyzet miatt kiemelkedően fontos minden olyan program, szándék, intézkedés, amely a családok biztonságérzetét növeli azért, hogy merjenek gyermekeket vállalni - áll a csalad.hu cikkében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
