Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2022. December 11. 16:18, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Csapadékrekordot hozott a szombati ciklon

Csapadékrekordot hozott a szombati ciklon

Csapadékrekordot hozott a szombati ciklon - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján vasárnap.

A péntek éjszaka átvonult mediterrán ciklont szombaton egy újabb követte. Ez a ciklon napközben érte el az országot, és vasárnap reggeli távozásáig többfelé okozott kiadós mennyiségű csapadékot - olvasható a met.hu-n.

A Tiszántúlon hullott a legtöbb, Mezőtúr Pusztaperes településrészén, illetve Szarvason 62,3 milliméterrel meg is dőlt a december 10-ére vonatkozó napi csapadékrekord - írták, hozzátéve, a korábbi csúcstartó Murakeresztúr volt, ott még 1976-ban mértek 51,1 milliméter csapadékot.

A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint Budapestet szintén alaposan "megöntözte" a mediterrán ciklon, 27,9 milliméterrel Pestszentimrén új fővárosi napi legmagasabb csapadékrekord született. Az eddigi szélsőérték erre a napra 20,4 milliméter volt, amit Budakeszi erdő állomáson mértek 1946-ban.

Fotó: Pixabay

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.