Hírek
2022. Január 11. 09:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csatornába öntött olaj miatt ítéltek el egy férfit

Előkészítő ülésen egy év hat hónap felfüggesztett börtönre ítélt nem jogerősen a Kecskeméti Járásbíróság egy bajai férfit, aki 2019 decemberében a szennyvízcsatornába engedett két köbméter ásványolajat.
A Kecskeméti Törvényszék szóvivőjének hétfői tájékoztatása szerint a 32 éves férfi ellen a Kecskeméti Járási Ügyészség hulladékgazdálkodás rendjének megsértése és közérdekű üzem működésének megzavarása miatt emelt vádat.
Az ítélet szerint a férfi 2019. december 19-én egy bajai benzinkút közelében állt meg autójával, ott felnyitott egy csatornafedelet, majd a jármű tartályából csővezetéken keresztül beleengedett a szennyvízcsatornába két köbméter ásványolajat.
A csatornahálózatba került olaj veszélyeztette a bajai szennyvíztisztítótelep működését, így a szennyvíziszap megóvása érdekében a telepet le kellett zárni. A csatornarendszer szennyezett tartalmát - higítást követően - a Dunába engedték.
A Kecskeméti Járásbíróság a férfit előkészítő ülésen 1 év 6 hónap - 3 év próbaidőre felfüggesztett - börtönre ítélte. Az ügyészség fellebbezést jelentett be, így az ítélet nem jogerős - közölte Sárközy Szabolcs.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál
2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon
2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg
Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború