Hírek
2025. Április 05. 07:54, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében

Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.
Az amerikai elnök pénteken közölte a döntését.
Donald Trump a Truth Social közösségi oldalán írt bejegyzésében hangsúlyozta: az alkalmazás egyesült államokbeli tulajdonlásáról szóló tárgyalások jól haladnak, ugyanakkor megjegyezte, hogy "a megállapodás elérése további munkát kíván".
Az elnök közölte, rendeletet írt alá, amelyben 75 nappal meghosszabbítja a TikTok működését, azaz ennyivel kitolja azt a törvényi határidőt, ameddig a kínai tulajdonos, a ByteDance számára előírták, hogy eladja amerikai érdekeltségét. A határidő elmulasztása a TikTok szolgáltatásának leállítását eredményezheti az Egyesült Államokban.
"Reméljük, hogy jóhiszemben folytatjuk a munkát Kínával, amely - úgy értesültem - nem nagyon örül a viszonossági vámunknak" - fogalmazott Donald Trump.
Az elnök egy másik, szintén a Truth Social közösségi oldalán közzétett pénteki bejegyzésében azt tudatta: telefonon beszélt To Lammal, a Vietnámi Kommunista Párt főtitkárával, aki kifejezte azon szándékát, hogy megszüntessenek minden behozatali vámot az amerikai termékekre egy kétoldalú kereskedelmi szerződés aláírása érdekében. Donald Trump közölte, hogy várakozással tekint egy jövőbeli találkozó elé a vietnámi vezetővel.
Donald Trump pénteken szintén a közösségi médiában sürgette az irányadó kamat csökkentését az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) részéről. Jerome Powell, a Fed elnökének címezve felszólítását az elnök többi között azzal érvelt az irányadó kamat csökkentése mellett, hogy az infláció mérséklődik, és a munkahelyek száma a vártnál nagyobb mértékben bővült márciusban.
A pénteken megjelent adatok szerint az év harmadik hónapjában az elemzők által várt 135 ezer helyett 228 ezerrel bővült az álláshelyek száma az Egyesült Államokban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből
2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld
Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.